wrze.24

SPA dla włosów

dodano: 24 września 2014 przez tajskimasaz


Podobnie jak całemu organizmowi tak i włosom sauna może bardzo pomóc. Dzięki saunie, składniki odżywcze dobrze wnikają we włosy i jest szczególnie zalecana dla osób, których włosy są farbowane lub zniszczone słońcem.

Po wielu zabiegach fryzjerskich i wystawieniu na działalność szkodliwych czynników atmosferycznych, włosy się wysuszają, zlepiają i niszczą. W efekcie tracą połysk, rozdwajają się na końcach i stają się łamliwe.

Urządzenie, w którym odbywa się sauna na włosy jest nieco większe niż fryzjerska suszarka. Przed przystąpieniem do zabiegu włosy należy umyć dwukrotnie szamponem. W następnej kolejności nakłada się specjalną odżywkę. Po jej nałożeniu włosy należy spiąć, a na głowę nakładane jest urządzenie. Kiedy znajdująca się w nim woda osiągnie temperaturę 40 stopni, do wnętrza wydostaje się para wodna. Zabieg trwa około 20 minut, po tym czasie włosy są płukane naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.

Sauna potęguje działanie nakładanej odżywki. Włosy stają się bardziej lśniące, sprężyste i łatwiej je rozczesać. Dzieje się to za sprawą tego, że ciepło i wilgoć uwalniane podczas zabiegu zmiękczyły ich łuskę, a keratyna i D-pantenol mogły przeniknąć w głąb łodygi włosa, uszczelnić ją i wzmocnić. Chociaż cząsteczki pozostaną we włosach, z każdym kolejnym myciem będą się coraz bardziej wypłukiwały. Pełną skuteczność sauny dla włosów można osiągnąć przez jej powtarzanie kilka razy w miesiącu. 


photo
sauna na włosy: sauna na włosy Zdjęcie pochodzi z notki SPA dla włosów


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy