wrze.30

Głębokie oczyszczanie twarzy

dodano: 30 września 2014 przez tajskimasaz


Profesjonalne, głębokie oczyszczanie skóry jest związane ze złuszczeniem zewnętrznej, martwej warstwy naskórka oraz usuwaniem ze skóry łoju, bakterii i brudu. Nie jest to zabieg, który może być zastosowany w codziennej pielęgnacji, bo tak głęboka ingerencja mogłaby skórze bardzo zaszkodzić. Istotna jest jednak regularność, a także prawidłowa pielęgnacja i ochrona skóry po zabiegu.

Z reguły o profesjonalnym oczyszczaniu mówi się w kontekście gabinetu kosmetycznego. Kosmetyczka do oczyszczania cery stosuje substancje o właściwościach złuszczających jak chociażby kwasy owocowe AHA albo kwas salicylowy. W trakcie trwania zabiegu często dostarczane są skórze substancje odżywcze i przeciwzapalne. Czasem wykonuje się także masaż mający za zadanie pobudzić mikrokrążenie oraz usprawnienie wchłaniania substancji odżywczych.

Oczyszczanie twarzy może odbywać się przy wykorzystaniu ultradźwięków w peelingu kawitacyjnym. Pozwala on na głębokie oczyszczenie porów, poprawia natlenienie i wchłanianie się substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry. Kawitacja poza tym, że złuszcza martwy naskórek, pomaga ujędrnić skórę i leczyć trądzik. Po tym zabiegu skóra jest dużo bardziej napięta i trochę jaśniejsza. Aby zrobić peeling kawitacyjny nie ma już konieczności częstych wizyt u kosmetyczki. W sprzedaży są urządzenia dedykowane do użytku domowego. Przykładowe można znaleźć w sklepie internetowym http://importmania.pl

Najsilniejszym zabiegiem oczyszczającym jest dermabrazja mechaniczna. W sposób mechaniczny ścierana jest warstwa zewnętrzna naskórka, w celu pobudzenia do wytwarzania nowych komórek. Pozwala m.in. na pozbycie się zmarszczek i blizn po trądziku. W gabinetach kosmetycznych jest także dostępna opcja laserowego oczyszczania twarzy.


photo
oczyszczanie: Zdjęcie pochodzi z notki Głębokie oczyszczanie twarzy


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy