luty24

Zbawienny wpływ masażu.

dodano: 24 lutego 2015 przez tajskimasaz


 

  Filipiny słyną z bardzo rozpopularyzowanego tajskiego masażu, który w tym kraju już od wieków jest bardzo profesjonalnie wykonywany.

  Kolebką tajskiego masażu jest Tajlandia i przez wieki tajski masaż był jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych w krajach Azji.

  Tajski masaż w czasach starożytnych zastępował wizytę u medyka, a masażysta cieszył się poważaniem porównywalnym do poważania lekarza i zielarza. Kult dobroczynnych zalet masażu specjalistycznego trwał przez wszystkie kolejne wieki i dotrwał do dziś.

  Europejczycy porównują tajski masaż do gimnastyki rozciągającej mięśnie i stawy przy pomocy masażysty. Masażysta gładząc i uciskając nasze ciało jednocześnie naciąga nasze kończyny, wygina do granic możliwości i wykręca, a pomaga sobie przy tym łokciami, pięściami, kolanami i stopami.

  W dzisiejszych czasach masaże krajów azjatyckich stały się modą i niewiele osób wierzy w ich niezwykłą skuteczność. Osoby poddające się masażowi tajskiemu robią to rekreacyjnie i najczęściej podczas wycieczek turystycznych jako rodzaj atrakcji turystycznej. Największą popularnością cieszy się masaż relaksacyjny wykorzystujący pachnące olejki i kadzidełka palne o słodkich zapachach, wykonywany przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki podczas przyjemnego dotyku masażystki.

  Gabinety masażu tajskiego na Filipinach są tak popularne jak u nas gabinety kosmetyczne. W krajach azjatyckich istnieje bardzo duża ilość profesjonalnych masażystów, którzy zgodnie z tradycją uzyskali swoje umiejętności od starszych pokoleń.

  Być na wczasach na Filipinach i nie zafundować sobie masażu tajskiego, to jak być w Polsce i nie obejrzeć Zamku na Wawelu w Krakowie.

 


photo
Azja: Misa azjatycka Zdjęcie pochodzi z notki Zbawienny wpływ masażu.


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy